Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

paul anka.jpg
herec, zpěvák, textař
Věk:75 Narození:30. 7. 1941 ,
Ottawa, Ontario, Kanada

Paul Anka

Paul Albert Anka, OC (* 30. července 1941) je americký zpěvák, textař a příležitostně i herec, který se narodil v Kanadě a během 50., 60. a 70. let se proslavil hity jako "Diana", "Lonely Boy", "Put Your Head on My Shoulder" a "(You're) Having My Baby"

Životopi

Narodil se 30. července 1941 v hlavním městě Kanady Ottawě Camelii (za svobodna Tannis) a Andrew Emile "Andy" Ankovi, Sr., který vlastnil restauraci jménem Locanda. Oba jeho rodiče byli pravoslavní křesťané. Ankův otec (Andy) byl američan syrského původu z Oyoun Al Wadi z rodiny Na'Nou' a matka (Camelia) byla kanaďanka libanonského původu z města Kfarmiški v Libanonu.

Již v mládí psal texty k písním. Svůj největší hit píseň Diana napsal ve svých šestnácti letech a krátce na to se stal idolem fanoušků a hlavně fanynek i za hranicemi své rodné země. Píseň vyšla na desce v roce 1957. Po dalších textech přišel hit, který napsal v roce 1969, píseň My Way. V jeho repertoáru převažují kantilénové melodie s anglickými texty. Své písně doprovází hrou na klavír, banjo příležitostně i na jiný nástroj. Paul Anka si udržuje po celou svou kariéru postavení popové hvězdy a dává o sobě pravidelně vědět svými koncerty. Paul Anka příležitostně hraje i ve filmech. Jeho nejznámější film je Keep It Cool.

Paul Anka má se svou první ženou 5 dcer, jejich jména začínají na A. Se svou druhou ženou, se kterou má syna, se rozvedl r. 2010. Koncerty v Praze: léto 1966; 22. července 2014 v Kongresovém centru (kvůli onemocněním hrtanu se posunul o 2 dny později oproti plánu). Na počátku 90. let spoluvlastnil hokejový klub NHL Ottawa Senators. Od roku 1990 má občanství USA.

Pá 19. květen 2017, 23:15:26 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one