Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

VLC Media Player

vlc.png
VLC media player (zpočátku VideoLAN klient) je multimediálním přehrávačem z VideoLAN projektu. Přehrávač VLC je zcela otevřeným globálním projektem francouzských studentů z francouzské technické školy École Centrale Paris v Chatenay Malabry u Paříže. Nabízí komplexní podporu pro video soubory všech typů: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV, ASF, AVI, VideoCD, DVD, digitální satelitní kanály, digitální televizní kanály a živé video z internetu v unicast / multicast režimu v rámci širokopásmové sítě IPv4 nebo IPv6. Plně podporuje všechny důležité audio formáty - AAC, AC3 (A52), ADPCM, DTS, DV Audio, FLAC, MPEG Layer 1 / 2, Vorbis, WMA 1 / 2 a samozřejmě MP3.
VLC je jedním z nejvíce na platformě nezávislých přehrávačů na trhu.
K dispozici jsou kvalitní verze pro Microsoft Windows, Linux, Syllable, BeOS, Mac OS X, BSD, Solaris a Pocket PC. Přitom používá knihovnu kodeků libavcodec z projektu FFmpeg, aby mohl ovládat mnoho ze svých podporovaných formátů. Také používá speciální knihovnu libdvdcss pro rozluštění a přehrávání zakódovaného DVD záznamu.
Na Microsoft Windows, Linuxu, a některých dalších platformách, VLC poskytuje Mozilla plugin, který dovoluje lidem dívat se na některé QuickTime a Windows média soubory vložené do internetových stránek, bez používání produktů Microsoftu nebo Applu. VLC od verze 0.8.2 také poskytuje ActiveX plugin, který dovoluje lidem dívat se na některé QuickTime a Windows média soubory vložené do internetových stránek, když používají aktuální prohlížeč Windows Internet Explorer.
Praktický multimediální přehrávač


Multimediální přehrávač, který neohromí svou jednoduchou grafikou (kterou však lze vylepšit skiny), ale svými možnostmi v přehrávání multimédií, tedy jak hudebních, tak i video formátů i s titulky.

Program je schopný přehrávat také streamované video. Dokonce umožňuje vytvoření steam serveru v unicast, multicast, IPv4 nebo IPv6. Software zbytečně neubírá systémové prostředky a tak se hodí i pro starší PC a systémy. Ovládání je zajištěno jak přes klávesové zkratky, tak pomocí grafického menu.

Novinky verze 2.0:

Rychlejší dekódování na vícejádrových procesorech a s využitím grafické karty
Podpora více formátů
Kvalitnější vykreslování pro titulky
Vylepšeno uživatelské rozhraní
a další...
vlc.exe  22.92MB
back.png
Út 29. leden 2013, 15:59:20 CET
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one