Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

skype.png
Skype (vyslovuj ˈskaɪp) je peer-to-peer program, který umožňuje provozovat internetovou telefonii (VoIP) a videohovory, Instant messaging jakož i přenos souborů. Jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis, tvůrci populárního softwaru Kazaa. Země původu je Estonsko. Program umožňuje telefonovat mezi svými uživateli zdarma, za poplatek lze telefonovat do tradičních telefonních sítí (služba SkypeOut) a případně získat telefonní číslo a přijímat telefonáty z pevných a mobilních sítí se službou SkypeIn. Skype však nepodporuje volání na linky záchranného systému (rychlá lékařská pomoc, hasiči, policie), tzv. Emergency calls.¨

Jeden z uvažovaných názvů pro program bylo „Sky peer-to-peer“ (sky je anglicky obloha), následně zkráceno na „Skyper“. Jenomže některé domény s tímto nebo podobným názvem byly již registrovány. Takže bylo jednoduše vypuštěno poslední „r“ a vznikl finální název „Skype.“V roce 2010 společnost získala v soutěži Křišťálová Lupa 2. místo v kategorii komunikační služby.
Skype je dokonalý nástroj pro telefonování po internetu. Umožňuje bezplatně telefonovat z jednoho počítače na druhý a potřebujete k tomu jen internetové připojení, mikrofon a sluchátka (reproduktory).

Většina jeho konkurentů vyžaduje mnoho složitého nastavování a nakonec stejně neprojde přes váš firewall či NAT. Skype stačí jen nainstalovat, vybrat si přezdívku a telefonovat.

Navíc je Skype posunut více do pozice Instant Messengerů a můžete tak vyhledávat v seznamu registrovaných uživatelů, vytvářet si seznam přátel a navíc přímo z programu i klasicky chatovat s uživateli bez mikrofonu. Naprosto bez problémů funguje také konferenční hovor, který pracuje stejně svižně jako běžný hovor.

Co se kvality zvuku týče, tak je srovnatelná s běžným GSM telefonem.

Hlavní funkce a vlastnosti:

přidání kontaktů uživatelů programu Skype a lidí, kterým voláte přes SkypeOut,
import kontaktů,
zobrazení kontaktů z aplikace Outlook,
základní chatování a používání smajlíků,
skupinový chat,
videohovory a konferenční hovory,
přenos souborů.
možnost individuálního nastavení profilu a přizpůsobení programu Skype,
sdílení obrazovky.
Skype.msi  22.59MB
arrow left.png
Po 11. květen 2015, 16:50:16 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one