Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

Picasa.png
Picasa je freewarový počítačový program pro správu, katalogizaci, úpravu a předvádění obrázků, především digitálních fotografií. Program si můžete stáhnout z oficiálních stránek programu.
Možnosti programu Picasa:
automatická katalogizace vybraných složek pevného disku
mnoho možností, jak nahrávat, spravovat, popisovat a třídit fotky
rychlé a výkonné vyhledávání
snadná editace, vylepšení fotek nebo přidávání efektů
základní operace pro exportování, alba, tisk nebo zálohy
nahrávání do webových alb
objedávání tisku fotografií
vytváření koláží
odesílání e-mailem
Program je od roku 2004, kdy jej od společnosti Idealab koupila společnost Google, nadále vyvíjen společností Picasa Inc. V roce 2010 společnost získala v soutěži Křišťálová Lupa 3. místo v kategorii publikační platformy.
Správa digitálních fotografií od Googlu


Picasa je původně placený produkt pro správu fotografií v elektronické podobě. Poté, co ho od původního výrobce koupil Google, začal být nabízen zdarma.

Při prvním spuštění máte na výběr, zda se mají do aplikace natáhnout informace o všech fotografiích a obrázcích na vašem disku, nebo zda má program proskenovat jen vámi vybrané adresáře. Picasa umožňuje nastavit sledování jednotlivých adresářů, takže pak máte vždy k dispozici aktuální stav vaší kolekce fotek. Program umí spolupracovat i s digitálními fotoaparáty a naimportovat pořízené snímky přímo z nich.

Fotografie můžete uspořádávat do alb a alba do kolekcí. Ke každé fotografii můžete přidat několik klíčových slov, podle kterých lze tematicky podobné snímky vyhledávat. Dostupné jsou i základní funkce pro editaci fotografií, jako je například odstranění červených očí, ořez či otočení fotografie.

Celkově se dá říci, že se jedná o velmi dobře vytvořenou aplikaci, která splňuje snad všechny požadavky na správu vašich digitálních fotografií.

Poslední verze přináší možnost sdílení fotografií se svými kruhy na Google+, zobrazení úprav vedle sebe a nové efekty pro úpravu fotek.
picasa.exe  15.19MB
back.png
Po 11. květen 2015, 22:40:42 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one