Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

opera.png
Opera 10 je verze prohlížeče Opera . Počáteční verze, 10.00, byl propuštěn v září 2009. Tato verze přidal řadu nových funkcí, nový skin navržený Jon Hicks , zvýšila podporu standardů, a nová ikona aplikace v Opeře. Opera 10.00 byl nabízený jako 40% rychlejší než Opera 9.6, s upgrade renderovací engine Opera pro PRESTO 2.2.15.
Opera 10.50 byla vydána v březnu 2010. Opera Software tvrdil, další 7 × podporu v JavaScriptu rychlosti provedení, vzhledem k zavedení Carakan ECMAScript motoru (také známý jako motor JavaScript ). Opera 10.50 také významný upgrade PRESTO , a zcela novou grafickou knihovnu , Vega, který přinese hardwarově akcelerované vykreslování na budoucí verze. Hlavní ohnisko 10,50 bylo zlepšit pracovní plochy integrace s různými systémy, na nichž je nasazených Opera, a tato verze přidává plnou integraci Aero pro Windows, a použití Cocoa rámce pro Mac.

Vydání 10.60 označil první stabilní verze prohlížeče, aby loď s nativní podporou pro WebM videa. Geolokace je nyní podporována, a podpora standardů v aplikaci Presto byl vylepšen. Tato verze také přináší nativní integraci s populární desktopové prostředí Linux, v současné době KDE a GNOME , při odstraňování předchozí závislost na Qt. Nejnovější verze je Opera 10.63, vydána 12. října 2010.
Prohlížeč internetových stránek

Opera je rychlý, uživatelsky velmi příjemný internetový prohlížeč, u kterého si můžete snadno měnit design. Příjemné jsou také klávesové zkratky, které zrychlí podstatně práci.

Program samozřejmě podporuje všechny standardní technologie (Java, JavaScript, CSS, Macromedia Flash, ...). Obsahuje také vestavěný e-mailový klient.

Další užitečné funkce:

integrované vyhledávání ve stránce a mnoha vyhledávačích
ovládání pomocí gest - speciální kombinace stisku pravého tlačítka a pohybu vlevo znamená zpět v historii
automatické rozpoznání listování - Opera si sama rozpozná, když jste například na první straně výsledků vyhledávání. Můžete se pak přesunout na následující stranu pomocí tlačítka "Další".
Zoom - zvětšování a zmenšování stránky (včetně obrázků)
naprosto modifikovatelné rozložení panelů a celkový vzhled
podpora SVG
ochrana proti podvodným adresám
zobrazení EXIF informací u fotek
podpora Atomu (alternativa RSS)
zabudovaný klient P2P technologie BitTorrent stvořený ve spolupráci s firmou BitTorrent
widgets
Opera.exe  12.77MB
back.png
Út 29. leden 2013, 17:23:40 CET
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one