Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

SpaceEngine.jpg
SpaceEngine

SpaceEngine (stylizované jako „motorovém prostoru“) je proprietární 3D astronomie programu a herní engine vyvinuta ruským astronomem a programátora Vladimir Romanyuk. se vytvoří trojrozměrný planetárium představující celý svět z kombinací reálných astronomických dat a vědecky přesných procesních generace algoritmů. Uživatelé mohou cestovat přes prostor v každém směru nebo rychlosti, a dopředu nebo dozadu v čase. SpaceEngine je ve stavu beta av současné době je freeware pro Microsoft Windows .

Vlastnosti objektů, jako je například teplota , hmotnost , poloměr atd jsou prezentovány uživateli na HUDu a na přístupném informačním okně. Uživatelé mohou pozorovat objekty z malé kosmické lodi do kup galaxií, podobně jako jiné simulátory, jako Celestia . SpaceEngine obsahuje tisíce reálných objektů, včetně hvězd z Hipparcos katalog, galaxií z NGC a IC katalogy, několik známých mlhovin a všech známých exoplanet a jejich hvězd.
Space Engine.png

 

SpaceEngine
SpaceEngine logo.png
SpaceEngine své logo
Vývojář (s) Vladimir Romanyuk
 
stabilní verze
0.9.8.0 / 30.července 2016
release Preview
0.9.7.4 beta, RC3 / 19.června 2016
stav Development Beta
napsaný v C ++
Operační systém Windows XP a novější 
Linux (plánované) 
OS X (plánované)
Velikost 1,35gigabajt
K dispozici v Anglicky, Katalánština, chorvatština, čeština, španělsky, finsky, francouzsky, německy, maďarsky, indonéština, italština, holandsky, norsky, polsky, portugalsky, rumunsky, rusky, slovensky, švédsky, turecky
Typ simulace space
Licence Patentovaná 
webová stránka EN : spaceengine .org
RU : spaceengine .org/ r

Funkce 

Proklamovaný cíl SpaceEngine je vědecký realismus a reprodukovat každý typ známého astronomického jevu.Používá hvězdné katalogy spolu s procesním generace vytvořit krychlové vesmír 10 miliard parseky na boku, se soustředil na Zemi. Použití procesní generace umožňuje mnohem větší vesmíru prozkoumat než podobné programy; miliardy galaxií mohou být prozkoumány, každý s miliardami hvězd, planet a měsíců.

Katalog objektů 

Skutečné objekty, které obsahuje SpaceEngine jsou v katalogu Hipparcos pro hvězdy, NGC a IC katalogy galaxií, všech známých exoplanet, a prominentní hvězdokupy, mlhoviny a objektů sluneční soustavy.

Z procesního vytvořené objekty 

SpaceEngine v současné době používá procesní metody pro generování:

  • Planetární systémy , kompletní s různými typy planet, asteroidů a komet
  • vícenásobné hvězdy
  • Planemos
  • Mlhoviny a kulové hvězdokupy
  • Hvězdné zbytky, včetně bílých trpaslíků , neutronových hvězd a černých děr
  • Eliptický, spirálové a nepravidelné galaxie, každý s černé díry v jeho středu

Povrchy planet pozemského typu jsou generovány pomocí algoritmu, založený na fraktální hluk .

Vše je založeno na stejném semene , která produkuje stejný simulovaný vesmír v každém počítači, na kterém je program spuštěn, aby bylo možné sdílet polohu mezi uživateli.

Fyzika 

V režimu kosmické beta SpaceEngine je program simuluje setrvačnost, realistické gravitační studny a atmosférické dynamiky.

Ačkoli rychleji než světlo cestování není v současné době možné, SpaceEngine implementuje proveditelný warp pohon založený na jednotce Alcubierre .

Relativistické efekty na rychlosti světla jsou simulovány v oblastech, jako je například redshifted galaxií na gravitační redshift vyvíjenému černé díry, a teoretické redshift produkovaného zvlnit pohon.

Navigace 

Při použití SpaceEngine může uživatel libovolně zkoumat vesmír pomocí klávesnice a myši příkazy, včetně klávesy WASD . Uživatel si může cestovat na libovolný objekt v vesmíru programu jeho výběrem a použitím go-fungovat tam automaticky cestovat. Objekty mohou být vybrány buď kliknutím na ně nebo vyhledáním a jejich výběrem v okně vyhledávání.

Existují tři různé způsoby ovládání kamery. Ve volném režimu fotoaparát pohybuje bez setrvačnosti. Uživatelé si mohou nastavit konstantní rychlost cestovat až 100 milionů parsecs za sekundu. Kosmické lodě a letadla režimy umožňují setrvačnost, a uživatel nastaví zrychlení spíše než rychlost. V režimu letadla, směr pohybu sleduje orientaci kamery; V režimu kosmické lodi, tomu tak není.

Uživatelé motor může také urychlit, zpomalit, nebo cestou do určitého okamžiku v čase; Nicméně, je vstupní okno přijímá pouze data z 1.ledna -2,147,483,648 do XII 31, 2,147,483,648. Mimo tyto hranice, fyzika pokračuje normálně, ale kalendářním zobrazení smyčky vzhledem k přetečení dat.

Všechny klíčové příkazy lze upravit v nastavení SpaceEngine je.

Wiki a umístění 

Tento software má svůj vlastní vestavěný „ wiki “ databáze, která poskytuje detailní informace o všech nebeských objektů a umožňuje, aby hráč vytvořit vlastní názvy a popisy pro ně. Má také databázi míst, kde hráč může uložit žádnou pozici a čas v simulaci a nahrát ji v budoucnu znovu.

Omezení 

Přestože objekty, které jsou součástí planetárního systému pohybu, a hvězdy rotují kolem své osy a na oběžné dráze navzájem ve více hvězdných systémech, hvězdné správný pohyb není simulována a galaxie jsou v pevných místech a neotáčejí.

Most v reálném světě kosmické lodi , jako je Voyager 2, které nejsou opatřeny SpaceEngine.

Vývoj 

Vývoj SpaceEngine začala v roce 2005  se svým prvním veřejným vydání v červnu 2010. Tento software je napsán v C ++ . Motor využívá OpenGL jako jeho grafické API a používá shadery napsané v GLSL .

Poslední oficiální verze je 0.9.8.0. Vzhledem k tomu, vývoj nové verze postupuje, Romanyuk sdílí jeho stav rozvoje v pravidelných intervalech.  Kromě rozšíření a dokončení planetárium software, developer také vyjádřil svůj záměr vytvořit her pomocí motoru,a nakonec licencování motor pro ostatní vývojáře.

SpaceEngine je v současné době k dispozici pouze pro Windows PC; Nicméně, Romanyuk má plány pro software pro podporu Mac OS a Linux v budoucnosti. 

Doplňky 

SpaceEngine je snadno modifikovatelný a podporuje širokou škálu doplňků. On-line komunita vytváří mnoho addony pro program, včetně textur ve vysokém rozlišení, jazykové lokalizace, kosmických modelů, upravených shadery Galaxy modelů, objektiv světlice efekty a fiktivních planetárních systémů. 

Po 4. březen 2019, 09:49:35 CET
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one