Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

Metro Exodus.jpg
Metro Exodus je střílečka pro hráče první hry, vyvinutá firmou 4A Games a vydávanou společností Deep Silver . Je to třetí splátka v řadě videohry Metro založené narománech Dmitry Glukhovského . Sleduje události Metro 2033 a Metro: Last Light .
315311_preview.png
Gameplay
Metro Exodus je střílečka z první hry s přežívajícími horory a prvky stealth . V post-apokalyptické půdě bývalé Ruské federace se hráč musí vyrovnat s novými riziky a bojovat proti mutovaným stvořením i nepřátelským lidem. Hráč má arzenál ručně vyrobených zbraní, které mohou být přizpůsobeny skrývajícími se materiály a řemeslným systémem. Hra obsahuje kombinaci lineárních úrovní a prostředí s pískem .Zahrnuje také dynamický meteorologický systém, denní a noční cyklus a prostředí, které se mění se sezónním vývojem. Setuje se v průběhu jednoho celého roku.

Synopse
Metro Exodus vzniká po událostech Metro: Last Light , na post-apokalyptické Zemi, která byla zničena jadernou válkou . Hra navazuje na příběh z Metro: Last Light ' s "Redemption" končí. Podobně jako v předchozích dvou hráčích přehrávač převezme roli Artyoma, který uteče z metra v Moskvě, a vyrazí na kontinentu-spanning cestu s Spartan Strážci na Dálném východě. Artyom nejprve cestuje kolem řeky Volhy , nedaleko Uralských hor , aby se dostal na lokomotivu známou jako "Aurora", která vede východ pro nový život. Příběh se odehrává v průběhu jednoho roku, začínající drsnýmjaderné zimy v metru. Další hlavní postavou, která se vrací z předchozí hry a knihy Metro 2035 , je Anna - která je nyní manželkou Artyomova.

Spiknutí
Po útoku na D6, Artyom se stává zklamaný neustálým bojem a korupcí v metru a opouští Spartanský řád. Brzy se stane posedlý tím, že prokáže, že existují i ​​jiní lidé, kteří přežili, mimo Moskvu a dělají četné nebezpečné expedice na povrch, hodně pro Annu a Millerovu frustraci. Na jedné takovou expedici s Annou se však stala svědkem toho, že na hladině běží pracovní vlak. Než budou moci následovat, jsou zachyceni vojáky Hansy. Hanzovní vojáci provedou ostatní vězně a Artyom je zastřelen a opuštěn. Artyom, který přežil výstřel, sleduje vojáky k jejich základně, aby zachránil Annu, a v tomto procesu neúmyslně zničí signální rušičku, která blokuje veškerou komunikaci, která jde do Moskvy. Rádiové přenosy z celého světa začínají být vyzvedávány, a Artyom a Anna si uvědomují, že lidstvo nezmizelo. Oni uniknou tím, že ukradnou jeden z vlaků Hansy s pomocí zrušeného vlakového inženýra Hansy Yermak.

Když vlak odchází, spartský řád se pohybuje, aby se znovu dostal a jsou šokováni a zmateni u Artyomu a přítomnosti Anny. Věděli, že Hansa bude mít všichni usmrtí za to, že vědí pravdu, Miller dospěl k závěru, že Sparťané mají nejlepší šanci na přežití, aby uprchli z Moskvy. Kdysi mimo město odhaluje ostatním, že zatímco mnohé z ruských měst byly bombardovány, válka nekončila a NATO pokračovalo v obsazení toho, co zbylo z národa. Aby se zabránilo tomu, že by se v Moskvě zabránilo další bomby, ruské vedení se rozhodlo tajně uvíznout veškerou komunikaci, aby vnější svět věřil, že nikdo nepřežil. Poté obdrží rozhlasové vysílání z velitelství Moskevské obrany, vyzývající k přeživu v "Arku", které se nachází na hoře Yamantau a Miller se rozhodne tam tam, věřit, že Archa je místo, kde se ruská vláda znovu postavila.

Když se Sparťané dostanou do Yamantau, rychle zjistí, že zbytky ruské vlády přenesly do kanibalů, kteří přitahují přeživší s falešným slibem bezpečnosti. Artyom a Sparťané dokážou vybojovat a uniknout, ale Millerova víra v Rusko je rozbitá a všichni jsou zvědaví, co dělat dál. Pomocí mapy, kterou získali z Yamantau, se rozhodli cestovat do družicového komunikačního centra poblíž Kaspického moře v naději, že získají přístup k družici, aby našli obytný pozemek, který by se usadil. Na vyschlých pozůstatcích Kaspického moře sparťané ukradnou vodu a palivo z místních banditů a svobodně své otroky získávají aktualizovanou satelitní mapu.

Jak Sparťané pokračují ve své cestě, Anna začíná vykašlat krve, protože se obává, že příčinou náhodného dýchání jedovatého plynu během cesty. Rozhodnou se prozkoumat nedaleké lesní údolí, aby zjistili, zda je vhodné se usadit. Při průzkumu lesa je Artyom chycen mezi dvěma soupeřícími přežívajícími frakcemi, které jsou oba terorizovány obřím mutantním medvědem, nazývaným Mistr lesa. Zjistil však také, že přehrada chránící údolí před ozařováním je na pokraji selhání, takže oblast není vhodná k usazování. Artyom porazí Mistr lesa a vrátí se do vlaku, ale stav Anna se zhoršil. Jedinou šancí zachránit Annu je najít protijed v Novosibirsku, ale celé město je silně ozařováno.

Miller a Artyom se rozhodnou vstoupit do města sám a hledat protilátku i přes riziko. Vstupují do metra v Novosibirsku a najdou mladého chlapce jménem Kiril, jednoho z posledních lidí, kteří přežili v Novosibirsku. Kiril vysvětluje, že jeho otec odešel na misi, aby získal mapu označující umístění čisté obytné oblasti. Miller se rozhodne jít najít mapu, zatímco Artyom vyrazí najít protilátku. Nicméně, jak postupuje hlouběji do města, začíná prožívat živé halucinace. Artyom dokáže obnovit protilátku, ale je vážně zraněn mutantou a absorbuje těžkou dávku záření. Artyom, Miller a Kiril se vrátí do vlaku s mapou a protilátkou, ale Miller zemře na otravu zářením na cestě zpátky. Zbytek Sparťanů daruje svou vlastní krev, aby poskytl Artyom kritickou transfuzi krve.

Konečný osud Artyomu závisí na volbách, které učinil během cesty. Ve špatném závěru umírá Artyom před radiační otravou a Sparťané a smutná Anna drží pohřeb pro něho a Millera. V dobrém konci Artyom přežije. Miller je pohřben a Artyom je vybrán, aby se stal jeho vůdcem spartského řádu. Teď, když mají domov, Artyom rozhodne, že je čas hledat další přeživší.
Po 4. březen 2019, 09:47:38 CET
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one