Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

DOOM Closed Alpha

DOOM Closed Alpha.jpg
Doom (stylizován jako DOOM původně Doom 4) je počítačová hra od firmy ID Software. Jedná se o reboot celé herní série. Hlavním rysem rebootu má být návrat ke kořenům původní série oproti původnímu dílu Doom 3, který byl pojat více do hororového žánru. Doom vyšel v pátek 13. května 2016 na platformy Microsoft Windows, Xbox One a Playstation 4.
Vývoj

Doom vývojáři hry oznámili 7. května 2008. Vydání hry bylo plánováno na rok 2015, což bylo později přesunuto. Stejně jako Doom II: Hell on Earth se měla odehrávat na Zemi a měla obsahovat hru více podobnou původní hře Doom. Doom měl využívat herní engine id Tech 5, který využívá hra Rage. Engine hry běžně umožňuje 60 FPS, vývojáři však plánovali v singleplayer hře o polovinu méně (30 FPS) z důvodu většího počtu nepřátel.

V roce 2014 na veletrhu E3 byl v červnu zveřejněn teaser na hru DOOM. Tehdy se potvrdilo že se jedná o reboot hry a pracuje na novém enginu s názvem id Tech 6 (666). Lidé, kteří si předobjednali hru Wolfenstein: The New Order, mohli získat přístup k BETA verzi DOOM. 17. 7. 2014 byl na každoroční akci QUAKECON v Texaském Dallasu zveřejněn, pouze pro návštěvníky Quakeconu, 15 minutová ukázka hry.

DOOM využívá herní engine id Tech 6 a zároveň je 1. hrou běžící na tomto enginu. Engine hry podporuje 60 FPS na 1080p.

Příběh

Doom začíná ve výzkumném zařízení Union Aerospace Corporation (UAC) na Marsu. Pod vedením šéfa výzkumu Samuela Haydena, který převedl své vědomí do android pláště poté, co byl diagnostikován s neoperovatelnou rakovinou mozku, byla UAC schopna směrovat energii z pekla do obnovitelného zdroje energie zvané Argent, čímž se vyřešila energetická krize na Zemi. Toho bylo dosaženo díky výstavbě věže Argent, která nejen využívá energii, ale také slouží jako portál přímo do pekla. Hayden také používá portál k expedicím do pekla, kde chytá a provádí výzkum na démonech.

Příběh sleduje silného a neúnavného vojáka, označovaného jako Doom Marine, vstávajícího ze sarkofágu, kde byl uvězněn po době známé jako "Doom Slayer", kdy téměř zničil celé peklo. Ocitne se ve středu démonické invaze na zařízení UAC, kde se snaží najít zdroj invaze a zastavit ho, a to s neochotnou pomocí Samuela Haydena. Voják zjistí, že jedna z hlavních výzkumníků, Olivia Pierce, provádí kult na poštvání ďábelské armády z portálu a následuje ji na vrchol věže Argent. Poté co je Piercová dostižena, teleportuje Doom Marina do pekla. Ten pak musí najít portál na návrat zpět na Mars za použití značek zanechaných předchozími Haydenovými expedicemi.
Út 23. srpen 2016, 14:35:24 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one