Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

Black Mesa.jpg
Black Mesa (původně Black Mesa: Source a stylizované jako BLλCK MESA ) je třetí stranou remake z Half-Life .

Během svého osmiletého období vývoje, Black Mesa byl vystupoval v několika publikacích videohry a obdržel přímé pozornost od Valve Corporation . Vzhledem ke své dlouhé době vývoje, modifikace stal pozoruhodný jeho zpoždění a ubývajících aktuální informace o stavu jeho dokončení. Zpoždění vedlo k Wired udělení Black Mesa vysoké skvrny na jejich " vaporware roku" seznamů v letech 2009 a 2010.

První část Black Mesa , který zahrnoval předělá kapitol "Black Mesa Příchozí" na "Lambda jádro", byl propuštěn jako samostatný stáhnout dne 14. září 2012. Valve Corporation, a to prostřednictvím veřejného hlasování o Steam Greenlight programu, schválený Black Mesa pro distribuci na Steam , , kde to bylo propuštěno jako dřívější přístup 5. května 2015.
Black Mesa.jpg
Gameplay
Viz také: Hratelnost Half-Life
Black Mesa je first-person střílečka , která vyžaduje, aby hráč plnit bojové úkoly a řešení hádanek k postupu ve hře. Jádrem hry zůstává beze změny z původního Half-Life ; hráč může nést řadu zbraní, které najdou přes průběhu hry, ale musí také nalézt munice pro většinu zbraní. Charakter hráče je chráněn obleku nebezpečnosti, který monitoruje zdraví hráče a může být účtován jako štít, absorbovat omezené množství škod. Zdraví a akumulátory lze nalézt roztroušené ve hře, stejně jako stanice, které lze dobíjet obojí.

Plot
Viz také: Příběh Half-Life (video hry)
Děj Black Mesa je téměř totožný s Half-Life ' s děj, hratelný přes kapitole "Lambda jádra".Stejně jako v původní hře, hráč ovládá Gordon Freeman , vědec pracující na Black Mesa výzkumného zařízení. Ten má za úkol umístit vzorek podivné materiálu do elektromagnetického nástroj, pomocí nebezpečné pro životní prostředí oblek Mark IV, aby tak učinily bezpečně. Nicméně, vzorek materiálu způsobuje "rezonanční kaskádu", devastovat zařízení a vytvoření interdimenzionální trhlinu na cizince, rozměr s názvem Xen, přinášet své cizí tvory na Zemi. Freeman přežije, najde další přeživší, a dělá jeho cestu k povrchu s ochranou obleku nebezpečí dostat pomoc. Po dosažení hladiny, nicméně, on zjistí, že zařízení je očištěna od jakéhokoli živé bytosti - lidské nebo cizí - ozbrojenými silami. Z dalších vědců, Freeman najde jediný způsob, jak zastavit invazi je přejet na Xen a zničit subjekt drží portál otevřený.

Vývoj

V kapitole "Povrchové napětí", jak je uveden v Half-Life

Stejná scéna, jak je vidět ve vývojové verzi Black Mesa
S vydáním Half-Life 2 v roce 2004 Valve Corporation re-povolený několika svých předchozích titulů, portován do svého nového herního enginu Source, včetně kriticky oslavovaný 1998 hře Half-Life s názvem Half-Life: Source . Zdroj Motor je graficky vyspělejší než GoldSrc motoru použitého pro původní verze. Half-Life: Source je vybaven Havok fyzikální engine a vylepšené efekty pro vodu a osvětlení. Architektura úrovni textury , a modely hry však zůstala nezměněna.

Half-Life: Source byl se setkával s protichůdnými názory. IGN líbily nové uživatelské rozhraní a další technické vlastnosti, ale poznamenal, že neobdržela tolik vylepšení jako ostatní porty Source Engine Valve Corporation je. GameSpy řekl, že zatímco to bylo " fun malý bonus ", to bylo" určitě aktualizovat není hlavní grafická někteří lidé si myslel, že by mohl být ". generální ředitel Valve Corporation je Gabe Newell je citován jako pověst, že kompletní předělat Half-Life fanoušky hru s použitím Zdroj byl "nejen možné, ale ... nevyhnutelné".

Black Mesa začalo jako kombinace dvou nezávislých dobrovolnických projektech, z nichž každá jehož cílem je právě tohle: kompletně obnovit Half-Life pomocí zdroj. Leakfree bez netěsností úprava byla vyhlášena v září 2004. Half-Life: Source GO Projekt byl vyhlášen o měsíc později. Po realizaci jejich podobné cíle, vedoucí projektu pro oba týmy rozhodli spojit úsilí; oni vytvořili nový 13-tým osoby s názvem Black Mesa: Source ."zdroj" v názvu projektu byla později upustil, když Valve Corporation požádala tým, aby ji odstranit, aby se "zastavit zmatek přes zda nebo ne [to bylo ] potvrzená nebo úřední produkt ", který ji v té době nebyl.

Tým nyní sestává z návrhářů 40 dobrovolníků úrovni, programátory, modeláři, textury umělci , animátory, zvukaři, herci hlasu, a podpůrného personálu. Oni prohlásili, že chtějí Black Mesa být podobný Half-Life v hratelnosti a příběhu , budou provedeny změny, ale využít pokročilejších funkcí zdroje. Změny v příběhu nebude odklonit od, nebo změnit, celkový děj Half-Life série. Úroveň designéři zkrátit nebo modifikované některých oblastech hry, která "nedávalo žádný smysl", nebo byli "únavné "v originále. Mapy budou také ve větším měřítku, například hydro-elektrické přehrady, který je nyní "dvacet třicetkrát" větší.

Původně založený na verzi zdroje uvolněného s Counter-Strike: Source v roce 2004, projekt přešel na novější verzi uvolněné s ventilem korporací v oranžovém rámečku v roce 2007. Tato nová verze obsahovala vyspělejší částicové efekty , hardwarově akcelerované animace obličeje, a podporu pro multi-core procesor renderování mimo jiné vylepšení. tým nedávno uvedli, že se přestěhovali Black Mesa na novou 2013 verze Valve Corporation ze zdroje, s rychlejší načítání a Mac OS X a Linux podpora.

Kromě samotné úpravy, hra je tematická skóre, produkoval zvukový designér Joel Nielsen, byl propuštěn nezávisle jako zvukový doprovod v roce 2012.

Marketing a uvolnění
Vývojový tým vydal teaser trailer v roce 2005, a náhled trailer full-length v roce 2008. Oni také vydali obrázky, videa a pojetí umění v průběhu vývoje projektu. Black Mesa dostal termín "Koncem roku 2009" oficiálního vydání na jaře od roku 2009, ale toto datum bylo změněno na "když se to dělá" poté, co vývojový tým nebyl schopen splnit toto datum.

Dne 10. června 2012 se Black Mesa vývojový tým oznámil, že nová "média" bude uvolněna, jakmile jejich Facebook stránky dosáhl 20,000 rád. Tohoto cíle bylo dosaženo dne 11. června 2012, kdy bylo 8 nových screenshoty ze hry, spolu s oznámení o zahájení o "sociálně-mediální kampaně" směrem k jejich prvního vydání.

Dne 2. září 2012, vedoucí projektu Carlos "cman2k" Montero oznámila, že první Black Mesa vydání se bude konat dne 14. září 2012.

První část Black Mesa byl propuštěn 14. září 2012 distribuovaný zdarma ke stažení.Bylo potvrzeno, že Black Mesa budou také distribuovány přes Steam; předělat byl jedním z prvních deseti titulů, jejichž propuštění na platformě byl schválen za použití Valve Corporation je crowdvoting služba Steam GreenLight . První verze se skládá ze předělá všechny Half-Life kapitol s výjimkou těch, které stojí na cizím světě "Xen" , který tým má v úmyslu rozšířit pro zahrnutí v budoucích vydání. vývojový tým odhaduje, že počáteční uvolňování Black Mesa dává hráčům osm až deset hodin obsahu dokončit.v listopadu 2013 se tým potvrdil oni dostaly zelenou od Valve Corporation, abyste uvolnili komerční verzi Black Mesa produktu přes Steam. Tým plánuje využít dodatečné prostředky ke zlepšení provádění herní ve zdroji a zahrnout další funkce; Bezplatná verze bude i nadále nabízeny.

Dne 5. května 2015, další trailer byl propuštěn na webových stránkách Steam. Hra byla také vydána jako samostatná hra na Early Access Steam.

Aktualizace
Dne 16. června 2015, první aktualizace obsahu (verze 0.1.0) pro Black Mesa byl propuštěn. To představovalo nové mapy deathmatch ( dm_stack ) a přidal několik modelů přehrávač pro více hráčů složky hry. To také pevné mnoho chyb jak v singleplayeru i multiplayeru.

Dne 22. prosince 2015, verze 0.2.0 byl propuštěn, daboval "Crossfire aktualizace." Aktualizace přidává nové mapy pro více hráčů ( Crossfire ), nové modely zbraň, grafických vylepšení (Bůh paprsky) zlepšení lokalizace, podpora páry ovladači a aktualizace mapa vyvážení celé singleplayer i multiplayer.

Dne 15. května 2016, verze 0.3.0 byl propuštěn, přezdívaný "povrchové napětí Update". Aktualizace integruje populární mod, povrchového napětí nesestříhaný , do hry (developer Mod to, TextFAMGUY1, předtím byl přidán do vývojového týmu). Nový obsah přidává asi hodině hry ke hře. Tato aktualizace také přidává vysokým rozlišením (stíny pomocí kaskádovitě Stínové mapy ), rychlejší načtení mapy a podporu překlad pro 5 dalších jazycích. Stejně jako u předchozích aktualizací 0.3.0 navíc obsahuje herní rovnováhu a konstrukční změny na úrovni celé singleplayer a multiplayer, stejně jako programování opravy chyb. Pozoruhodně herní umělá inteligence byl upraven v singleplayeru.

Modifikace
V Povrchové napětí nesestříhaný , neoficiální mod pro Black Mesa, v kapitole "Surface Tension" byla rozšířena o určité oblasti kapitoly z původní hry, které nebyly zveřejněny s předělat jako důsledek pro vývojáře, kteří pracují na této části odcházející před jeho práce byla dokončena.developer, Chon Kemp, známý na Black Mesa: fórum pseudonymem TextFAMGUY1, je v současné době pracuje na úpravě "na dráze" kapitolu, která je v beta fázi.

Příjem

Ještě před propuštěním
Recepce
agregát skóre
agregátor Skóre
Metacritic 86/100 (9 recenzí)
Kontrola skóre
Vydání Skóre
CVG 8.5
Destructoid 8/10
Eurogamer 9/10
GamesTM 9/10
Během svého vývoje, Black Mesa získal pozornost z několika videoherní publikací. To bylo vystupoval v článcích z počítačové herní svět , PC PowerPlay a PC Gamer britských časopisů. Valve Corporation zveřejnila aktualizaci zprávy o změně na svém Steam digitální distribuční platformy v roce 2007, říká, že "Jsme jako touží hrát [ Black Mesa ] tu jako každý jiný."

Projekt byl oceněn Top nevydaný Mod podle videohry úprava webové stránky Mod DB v letech 2005 a 2006.Mod DB dal projekt čestné uznání v jejich výběru Top nevydaný Mod v roce 2007.

Po obdržení vývojové verzi Black Mesa v prosinci 2009, PC PowerPlay magazínu řekl, že nastavení ve hře "vypadá, zvuky, [a] hraje lépe než kdy předtím." Tyto "jemné" změny oproti původnímu Half-Life byl řekl, aby měl "podstatné" celkový dopad. Oni také poznamenat, čas potřebný pro vývoj "frustrující", pak pět let projektu a současný nedostatek datum vydání, ale dodal, že vývojáři dělali pokroky.

První vydání

Poté, co mod byl propuštěn, brzy dojmy ze hry byly velmi pozitivní, příjem skóre 86/100 na Metacritic , založený na devíti recenze.Hra byla chválen pro jeho vysoký lesk, přičemž mnoho kritiků porovnáním jeho kvalita k tomu oficiální Valve Corporation titulu. Destructoid pochválil hru pro zlepšení to vytvořených během původního Half-Life , říkat to bylo "něco, co se cítil velmi dobře, [ale] velmi čerstvé. "

Black Mesa vyhrál ModDB je Mod of the Year Award za rok 2012.
Út 23. srpen 2016, 15:01:27 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one