Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

Alien Isolation.jpg
Alien: Izolace ,část Alien série , je first-person survival horror stealth hra vyvinutý The Creative Assembly a publikoval Sega .

Hra se odehrává v roce 2137, 15 let po událostech z cizinecké a 42 let před cizinců . Hra navazuje Amanda , který vyšetřuje zmizení své matky Ellen Ripley . Amanda se přenáší na vesmírné stanici Sevastopol najít letový zapisovač Nostromo jen aby zjistil, Alien je terorizoval stanice a zabil drtivou většinu posádky.
logo Alien.jpg
Gameplay

Creative Assembly popsaný Alien: Izolace jako přežití hororové hry, jak protichůdný k akční střílečka , navrhování hru více na Ridley Scott 's Alien , na rozdíl od Jamese Camerona "s více akce-orientovaný Aliens . Na rozdíl od většiny jiných video herní adaptace Alien série, Alien: Izolace je k dispozici jeden Alien po celou dobu trvání titulu, který nemůže být zabit, vyžadovat, aby hráč používat stealth taktiky , aby přežil. Ačkoli hra obsahuje některé zbraně , budou letální jen proti lidské posádky a android "pracovní Joes".

Místo toho, aby po předem určenou cestu, umělá inteligence cizince byl naprogramován tak, aby aktivně lovit přehrávače zraku, zvuku a čichu.

Alien AI byl naprogramován s komplexním souborem behaviorálních vzorů, které odemknout, protože narazí na hráče; to vytváří iluzi, že cizinec se učí z každého setkání s hráčem, a vhodně upravuje lovecké strategii.To zahrnuje schopnost pro Alien vyšetřovat "sekundární zdroje" na rušení; Například, je-li si všimne skříňku nebo zámek vzduchu je otevřený, Alien bude hledat, kdo ji otevřel.Alien také vydává zvláštní vokalizace v závislosti na jeho záměru: výkřik může znamenat, že je to asi k útoku, zatímco jiné zvuky, může znamenat, že je vyhledávání, že viděl něco, nebo že ztratil stopu své kořisti.

Přehrávač má schopnost Crouch schovávat za předměty prolomit linii pohledu s Alien, a hráč může pak tajně nahlédnout přes nebo kolem opřít získat pohled. Hráč má možnost spustit, a je dána jak baterku a pohyb tracker pro detekci pohybu cizince: však použití některého z nich vytváří hluk nebo světlo, což zvyšuje šanci na mimozemské zjištění přehrávače.Hráč může jít v tabulkách , nebo uvnitř skříňky na schovat Alien, a bude někdy muset stisknout tlačítko, aby se Amanda zadržet dech, aby se zabránilo dělat hluk.Úrovně jsou navrženy tak, aby nelineární s více vstupních a výstupních bodech pro každý pokoj, že se vymezí alternativní cesty pro Alien k útoku, nebo hráč uniknout.

Hra má minimální heads-up display , místo toho vyžadovat, aby hráč využít své zásoby získat informace, jako je vychovávat pohybu tracker najít cizí. Pomocí pohybu tracker spouští hloubky ostrosti efekt, takže hráč může zaměřit buď na trackeru, nebo to, co je vpředu, ale nemůže soustředit na obou současně. motion tracker je jen schopen detekovat přibližnou polohu cizince když je v pohybu; že nemůže zjistit konkrétní umístění cizince ani lokalizovat cizinec, pokud není v pohybu.Hra obsahuje crafting systém, který umožňuje hráči vytvářet zbraně a nástroje k obraně. Crafting objekty se objeví v randomizovaných místech, nutit hráče, aby prozkoumala úroveň na každé playthrough místo zapamatování umístění dříve nalezených nástrojů. Hráči také setkat počítače a další zařízení, která mohou hack přístup k informacím nebo spoušť ve hře akce, používat systém podobný videokazetu sledování .

Hra také obsahuje minimální množství hudby , více se spoléhat na okolní zvuk , aby oznámení o hráče, co se může dít, a také zvýšit atmosféru . Nicméně, tam jsou některé scripted sekvence hudby , jakož i rostoucí hluk , pokud cizinec může být v okolí.

Creative Assembly oznámila dva kusy pre-order DLC. Všechny předobjednávky obdrželi bezplatný upgrade na Nostromo Edition, která zahrnuje poslání Crew Režijní představovat původní posádky Nostromo . Kromě toho, v objednávce Ripley Edition z vybraných prodejců, hráči dostanou poslední přeživší misi, která obsahuje Ellen Ripleyová se snaží nastavit autodestrukční systém a uniknout na palubě Narcise .

Plot

15 let po událostech z Alien , technik Amanda Ripley, dcera Ellen Ripley je osloven Weyland-Yutani syntetického Christopher Samuels, který informuje ji, že letový zapisovač, ze Nostromo byl nedávno nachází loď jménem Anesidora a je držen na palubu Sevastopolu stanice, dálkové svobodný přístav vesmírné stanice ve vlastnictví Seegson Corporation, na oběžné dráze kolem plynného obra KG348. Samuels nabízí Amanda místo v týmu Weyland-Yutani poslal získat to, aby mohla mít uzavření, pokud jde o osudu zmizelé matky, Ellen Ripley . Ripley, Samuels a Weyland-Yutani výkonný Nina Taylor, cestovat do Sevastopolu na palubě kurýrní lodi Torrens , vlastněný kapitán Diane Verlaine. Skupina dorazí na Sevastopol najít stanici poškozené a komunikace mrtvého. Ripley, Samuels, a Taylor se pokusí výstup do vesmíru na na stanici, aby prošetřila, ale jejich EVA linka je oddělena trosek a tři z nich jsou od sebe odděleny.

Ripley je spravuje, aby svou cestu uvnitř stanice a najde kompletní rozpis občanské společnosti, s posádkou stanice snížena na malé skupinky vyděšených, paranoidní lupičů, kteří hromadí uklízených zdroje a střílet, kteří nejsou členy skupiny na první pohled. Ona je krátce držen jako rukojmí muže jménem Axel, ale přesvědčí ho, aby jí pomohl výměnou za jízdu mimo stanici na palubě Torrens . Axel vysvětluje, že současná situace je způsobena "monstrum" volně na stanici, a brzy po Xenomorph objeví a zabije ho. Ripley nakonec najde letový zapisovač z Nostromo , ale zjistí, že data jsou ztracena a nelze je obnovit. Ripley vyhýbá cizinecké a kontakty Samuels a Taylor, a zjistí, že Taylor byl zraněn, nutit Ripleyová získat zdravotnický materiál od stanice med zálivu ji léčit.

Když Ripley se sejde s Samuels a Taylor, tým je vzat do vazby stanice maršála, počká, a jeho zástupce, Ricardo. Waits vysvětluje, že cizinec byl přinesen na palubě stanici Marlow, kapitán Anesidora , který je ve vazbě od Waitse. Ripley mluví s Marlow a zjistí, že Anesidora posádka objevila letový zapisovač u planetoidu LV-426, kde se také objevil opuštěné Engineer loď a hnízdo cizích vajec. Marlow žena byla napadena facehugger, a hledají pomoc, Marlow ji na palubu Sevastopolu na léčbu. Pak Alien vylíhla z ní a začal způsobit zmatek na palubě. Čeká přesvědčí Ripleyová, aby mu pomohl obsahovat cizince na území láká ho do odlehlé části stanice a utěsnění ho dovnitř. Nicméně, jakmile Alien je obsažen, Waits vysune modul ze stanice s Ripley stále uvnitř. Podaří se jí najít skafandr a prostorově skok zpět do Sevastopolu, když je cizinec po sobě zanechal v upustil od modulu, protože spadá do KG348.

S cizím likvidován, situace na stanici se objeví zpět pod kontrolu, dokud stanice je android zaměstnanců náhle začne honit a masakrovat zbývající posádku, včetně Waitse a jeho muži, ale Ricardo přežije. Samuels, WY android, snaží se komunikovat s řídící stanice umělé inteligence , Apollo, aby byla zastavena na porážku. Apollo je obranný mechanismus deaktivace Samuels, ale ne dříve, než se mu podaří otevřít cestu pro Ripley do Apolla v řídicí komoře.

Když Ripley dosáhne řídicí komory, ona zjistí, že Sevastopol byl nedávno koupil Weyland-YUTANI, který pokyn APOLLO zachovat cizinec bez ohledu na případné ztrát na životech. Ripley požadavky vědět, proč APOLLO pokračuje zabít posádku, když Alien je již na palubě a APOLLO ji nasměruje do jádra reaktoru stanice, kde Ripley objevuje celý úl cizinců. Ona zahajuje čistku reaktoru zničit úl, ale více Aliens uniknout do stanice.

Ripley se učí od Ricarda, že Taylor byl poslán Weyland-YUTANI získat cizinec, a že se osvobodil Marlow výměnou za umístění LV-426. Nicméně, Marlow vzala jako rukojmí a uprchl do své lodi. Ripley a Ricardo pronásledovat v naději, že pomocí Anesidora uniknout stanici. Při zkoumání Anesidora, Ripley objeví další zprávu od své matky, Ellen Ripley, poté, co její první zprávě o dění na Nostromo. Nicméně, zjistí, Marlow se snaží odpálit Anesidora " fúzní reaktor je zničit stanici a ujistěte se, že cizinci nemají přijít do styku s lidstvem. Taylor zabije Marlow, zatímco on se dohaduje s Ripley, pak pracuje společně s Ripley, aby se pokusili zabránit explozi reaktoru. Jsou to jen částečně úspěšné, nicméně, s Taylor byl zabit elektrickým přetížením a Ripley uniká, stejně jako loď exploduje. Výbuch nezničí Sevastopol, ale škody gravitační stabilizátory staniční, přimět to, aby začaly klesat do KG348 atmosféry.

Ripley a Ricardo podaří kontaktovat Torrens pro evakuaci, ale Ricardo je napadena facehugger a Ripley je nucena nechat ho za sebou, prostor na lyžích na loď těsně před Sevastopol je zničen. Na palubě Torrens , Ripley náhle ztratí kontakt s kapitánem Verlaine, a následně zjistí, Alien se nalodili na loď stejně, zatáčení ji do přechodové komory. Přesto ve svém skafandru, s Alien plíží stále blíže k ní, Ripley zasáhne nouzové odblokování přechodové komory je, otevření a utržení sebe i cizinec do vesmíru. Hra končí Ripley napospas ve vesmíru. Temnota se propíchne, když se probudí s ohledem na neidentifikované lodi, že se blíží.

Vývoj
Creative Assembly, nejlépe známý pro jeho práci na Total War série hry,začal pracovat na hře po dokončení Viking: Battle For Asgard . šest-person tým vyvinul malou hru pro více hráčů prezentovat své myšlenky na Sega, na "schovávanou", hra, kde Alien role musela být řízena jedním z hráčů. Hra "pokračoval trochu virové rámci Sega", a projekt byl schválen. Vývojáři byli frustrovaní z toho, že není schopen mluvit o jejich vlastní hře během Aliens: Colonial Marines " . neklidné verzi s Hra bude pouze mají omezenou Přestřelka jako studio pocit, že akce zaměřené na hry jako Dead Space se "na okraji" skutečný horor hry.Podstatná část bývalého Crytek zaměstnanci pracují na projektu.

I když se odehrává v budoucnosti, technologie hře je modelován po prvním "Alien" film.K tomu studio napodobil tvůrčí procesy používané ve skutečném filmu, a to, co bylo k dispozici v té době.Tato hra je umělců studoval Ron Cobb originální pojetí umění a používají počítače Tablet verze svých kreslení nástrojů. In-game předměty, musí být odvozen z dostupných položek k výrobě filmu, zatímco počítače mají černobílý displeje a jednoduché vektorová grafika .Pro vytvoření dobové autentické zkreslení na herní monitory, vývojáři zaznamenal jejich hra v animacích na VHS a Betamax videorekordéry, pak filmoval ty sekvence hrají na "staré klikaté přenosný TV" Při nastavování Nastavení sledování. Alien sám byl navržen tak, aby vypadat podobně jako HR Giger 's originálním designem pro stvoření z prvního filmu, včetně poloprůhledné hlavu s viditelným lebky pod, na rozdíl od návrhů, které byly použity k pokračování filmu . se však, že vývojáři udělali změnit návrh cizince se mají zakřivené nohy, jak protichůdný k více humanoidních nohy monstrum v původním filmu, s cílem poskytnout Alien procházku cyklus, který by držel až do kontroly v průběhu delší setkání s hráč. Creative Assembly vytváří mezi 70 a 80 různých sad animace pro Alien. 20th Century Fox za předpokladu, že Creative Assembly se třemi terabytů archivovaných dat vztahujících se k původní Alien filmu, včetně poznámek o rekvizity a scénografie, v zákulisí fotografií, videí a originální zvukový efekt nahrávky filmu, což má pomoci Creative Assembly autenticky obnovit atmosféru filmu. Z tohoto výchozího materiálu poskytnutého 20th Century Fox, byl původní film je hudební soundtrack, na kterém vývojáři re-zaznamenaný několik původních podnětů s plným orchestrem, včetně některých hudebníků, kteří pracovali na soundtracku prvního filmu.Alien: Izolace nabízí dynamický zvuk motoru, který způsobuje hudbu a zvuk účinky vhodně změnit na základě hráčů akcích, jako je například, zda se skrývají nebo v útěku z mimozemské.

První zprávy v tisku přišel dne 12. května 2011, kdy Ed Vaizey navštívil studio a odhalil na svém účtu na Twitteru, že se nájem pro Alien hry. Ani studio nebo vydavatel by být vypracovány na potvrzení žánr pro hru, a nebylo by říct, jestli to byl titul strategie - kategorie Creative Assembly je nejlépe známý pro. Nicméně, CA se potvrdí CVG, že hra bude dělat svou cestu k "konzole", ale nespecifikoval formáty. Kreativní ředitel Mike Simpson řekl, že ho dostal směrnice vyhrát ceny Sega, ale není příliš pod tlakem, protože "chceme vyhrávat ocenění". "To je velmi triple-projekt," dodal Sega West šéf Mike Hayes. "Chceme, aby to bylo vzájemné likes Dead Space 2 ". název Hra je se očekávalo, po registraci obchodní známky, a hra byla oficiálně potvrzena vydáním přívěsu dne 7. ledna 2014. Hra šel zlato dne 9. září 2014.

Cast
Herci Sigourney Weaver (Ellen Ripley), Tom Skerrit (Dallas), Yaphet Kotto (Parker), Veronica Cartwright (Lambert), a Harry Dean Stanton (Brett) opakoval jejich role z původní Alien několik nahrávek najdete v-hra, stejně jako znaky se v další hratelný obsah mise. Ian Holm byl k dispozici opakovat jeho roli jako Ash, ačkoli on přece aby jeho fyzickou podobu, které mají být použity pro model postavy, zatímco Dave B. Mitchell poskytoval hlas.

Herec William Hope (poručík Gorman z Aliens ) vyjádřil novou podpůrnou postavu jménem Marshal Waits, který se objeví v hlavní herní kampaně.

Recepce

Příjem
Souhrnné výsledky
Agregátor Hodnocení
GameRankings (PC) 80,83%
(PS4) 78,53%
(XONE) 77,85%
Metacritic (PC) 80/100
(PS4) 78/100
(XONE) 76/100
Recenze skóre
Publikace Hodnocení
Počítačových her a videoher 8/10
Destructoid 8,5 / 10
Electronic Gaming měsíc 8/10
Eurogamer 8/10
Game Informer 7,75 / 10
GamesRadar 4.5 / 5 hvězdiček
GameSpot 6/10
GamesTM 9/10
GameTrailers 7,4 / 10
IGN 5,9 / 10
Joystiq 4/5 hvězdiček
Oficiální Xbox Magazine 9/10
PC Gamer US 93/100
Polygon 6,5 / 10
The Guardian 5/5 hvězdiček
Acap.svg Tato sekce mohou vyžadovat kopírování a střih . (10 2014)

Alien: Izolace měl obecně pozitivní recenze od kritiků, a to zejména ve srovnání s předchozím Sega Alien hry, Aliens: Colonial Marines . Agregaci stránky přezkum GameRankings a Metacritic dal verze Microsoft Windows 80,83% na základě 12 recenzí a 80/100 na základě 30 recenzí, PlayStation 4 verze 78,53% na základě 31 recenzí a 78/100 na základě 40 recenzía Xbox One verze 77,85% na základě 13 recenzí a 76/100 na základě 17 hodnocení.

David Houghton z GamesRadar dal hře 4,5 / 5, chválit grafiky a její inteligentní AI, která udržuje hru nepředvídatelné. On také si myslel, že hra poskytuje mnoho napínavých, strhující, hluboce plnily odměny a bude pravděpodobně dělat hráči cítit živější než videohra je v letech.

Andy Kelly z PC Gamer dal hře 93/100 s tím, že hra je jedním Alien série vždy zaslouží. Ocenil audio design, stejně jako reaktivní AI Alien. On také si myslel, že stimulace příběhu byla dokonalá, i když mu to trvalo asi 25 hodin, aby se pokračovat ve hře. Nicméně, on kritizoval zklamání příběh, stejně jako ploché hlasové herectví a nepodstatných znaků, ale stále shrnul hru jako "hluboké, zábavná stealth hra odehrává v sugestivně realizovaného sci-fi světa."

Alex Dale z oficiální Xbox Magazine dal hře 9/10. Popsal hru jako "unikátní stealth-hororového thrilleru, který kombinuje velkou stimulaci a elegantní design s jako břitva ostrý AI, který je nepředvídatelný všech správných cestách". Nicméně, on kritizoval trestání obtížnost hry, říká, hráči budou trpět krutý trest pro malé selhání.

Chris Carter z Destructoid dal hře 8,5 / 10, chválit improvizované a dynamickou Alien AI. On také ocenil režim Survivor, které by se mohly uvolnit zhruba po 15 hodinách. Popsal ji jako nejlepší část hry, protože režim nabídl různé pocity a zážitky pro hráče pokaždé, když hrál.

Dan Whitehead z Eurogamer dal hře 8/10. On chválil vynikající osvětlení a neobyčejně působivý design, prostředí. Řekl, že hra vytvořil některé z jeho nejvíce napjaté a nezapomenutelné hororové herní okamžiky vůbec. On také popsán volný-se potulovat stvoření cizince AI jako "geniální nápad". Nicméně, on kritizoval crafting systém jako příliš jednoduché, do té míry, že jsou povrchní. Kritizoval také délku hry, protože je příliš dlouhý a měl pocit, že hra nerespektovat jeho přivítání.

Dave Meikleham z počítačových her ​​a videoher také dal hře 8/10, chválit jeho zvukový design a hororové momenty, ale poznamenat, on se setkal s problémy, příležitostné frame rate. On také si myslel, že v případě, že hra byla o 30% kratší, bylo by to mnohem odvážnější a ostřejší zážitek.

Jeff Marchiafava z Game Informer dal hře 7,75 / 10. Také on si myslel, že je to nejbližší hra zachytit příslib Alien povolení a věřil, že je fanoušci zkušenost franšízy čekali dlouhou dobu. Nicméně, on porovnal hru k sobě na Dead Space , a věřil, že prostředí a akce se nepodařilo vštípit pocit strachu, že filmy nebo jiné hororové hry byl doručen. On také kritizoval "dřevěný" animace postav, stejně jako neužitečné mapy, nezajímavou hlasové herectví a dialog.

Arthur Gies z Polygon dal hře 6,5 / 10. Uvedl, že strach vůči cizincům se brzy stal podráždění kvůli herní opakovatelnosti. Kritizoval také dráždí a frustrující uložit systému, jak hra nefiguruje kontrolního bodu systému, nutí hráče hrát stejný kousek znovu a znovu, za předpokladu, že zemře mnoho.

Kevin VanOrd od GameSpot dal hře 6/10. Myslel si, že hra udělal dobře využít motion-tracking systém, a setkání na kočku a myš s cizím může být nervózní a děsivé. Ocenil retro-futuristický atmosféru ve hře, ale kritizoval nekonzistentní hry a frustrující vzdálenost mezi save bodů.

Ryan McCaffrey z IGN dal hře 5,9 / 10. Zjistil, že je zklamáním, přesto, že je dokonalý "Alien" hra na papíře. On věřil, že skutečné zděšení z toho, že lovil nezastavitelný cizince byly zředěny opakování, a kritizoval herní stimulaci a "nepředvídatelný" AI.
So 18. říjen 2014, 10:22:16 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one