Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

RÁDIO FÉNIX - INFO ( Maraton - 8.5.2011 v 9:30 Start Staroměstské náměstí)

maraton-praha-2011.jpg
RÁDIO FÉNIX - INFO  ( Maraton - 8.5.2011 v 9:30 Start Staroměstské náměstí)c

"Náš záměr byl vytvořit tradiční městský maraton podobný těm, které se běhají v New Yorku, Berlíně či v Londýně. Kromě pořádání maratonu jsme navíc chtěli propagovat zdravý, aktivní styl života mezi lidmi všech věkových kategorií, koníčků a zaměstnání. Pro ty co si zatím netroufnou na maraton či půlmaraton jsou zde nesoutěžní běhy na kratší vzdálenosti," říká Carlo Capalbo, prezident PIM.

Od svého vzniku v roce 1995 je Pražský mezinárodní maraton na strmé cestě vzhůru k mezinárodnímu uznání. Při zakládání PIM si ani C.Capalbo nedokázal představit, že se první ročník setká s tak obrovským zájmem. 1500 běžců se v červnu roku 1995 valilo pražskými ulicemi jako rozbouřená řeka a o 10 let později to bylo již přes 4000 nadšených maratonců. Dalších 10 000 v tom samém čase zdolávalo kratší tratě nesoutěžních běhů.

Závod je mezi maratonci po celém světě spojován především s jeho trasou, ketrá je jedna z nejkrásnějších na světě. PIM byl také zařazen mezi top 10 maratonů světa v knize "Nejvýznamnější maratony světa a jejich historie" od autorů Fausta Narducciho, Roberta Quercetaniho a Massima Magnaniho.

Čtyři roky po vzniku Pražského mezinárodního maratonu se PIM rozhodl dát šanci běžcům ukázat se v Praze i na poloviční trati - uskutečnil se 1/2Maraton, který se nyní pomalu stává nejoblíbenějším podnikem PIM Běžeckého seriálu. Neopakovatelná scenerie při startu z Karlova mostu vytváří magickou atmosféru, která láká každoročně tisíce běžců zdolat krásnou, náročnou ale přesto velmi rychlou trať. Již nejeden běžecký magazín z různých koutů světa zařadil Hervis 1/2Maraton Praha do top 10 či top 5 půlmaratonů na světě!

Postupně přibývaly i další běhy: zářijová Grand Prix, In-line závody, od roku 1997 Juniorský maraton, od roku 1999 Marathon Music Festival, tradiční hudební doprovod všech akcí PIM.

Po 15. duben 2013, 12:27:57 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one