Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

RÁDIO FÉNIX - INFO - (AKCE) STAR TREK - VOYAGER

star trek voyager.jpg
Star Trek: Vesmírná loď Voyager
Star Trek: Vesmírná loď Voyager (v anglickém originále Star Trek: Voyager) je americký sci-fi seriál ze světa Star Treku premiérově v USA odvysílaný v sedmi sezónách mezi lety 1995 a 2001. Děj se odehrává v letech 2371 až 2378, kdy je vesmírná loď USS Voyager NCC-74656 při pronásledování posádky makistů vtažena bytostí zvanou "Ochránce" do Delta kvadrantu vzdáleného 70 000 světelných let od Země. Posádky obou lodí se musí sjednotit a společnými silami dosáhnout zpět domova, který je najednou 70 let nejvyšší rychlostí daleko.

Seriál se od svých předchůdců liší neustálou kontinuitou, kdy epizody na sebe pravidelněji navazují a zobrazují průběh cesty zpět do Alfa kvadrantu. Protože USS Voyager v příběhu tvoří jakousi uzavřenou scénu, seriál je více zaměřen na příběhy jednotlivých postav a nikoliv tolik na okolní dění, jako tomu bylo například u seriálů Star Trek: Nová generace nebo Stanice Deep Space Nine.

V pilotním díle je loď USS Voyager přenesena bytostí, jež se zve Ochráncem, do Delta kvadrantu. V závěru epizody se kapitán Kathryn Janewayová musí rozhodnout, jestli použije technologii zemřelé bytosti pro návrat zpět do Alfa kvadrantu nebo jí zničí, zachrání tak místní rovnováhu sil, ale uzavře sobě i celé posádce cestu zpět. Její rozhodnutí jí pronásleduje vždy v těžkých chvílích, zejména při ztrátách na členech posádky.

V Delta kvadrantu však uvízla také loď makistů, kterou měl Voyager původně za úkol dohnat a přivést zpět. Obě posádky se spojí, velitel makistů, Chakotay, díky absolvování akademie hvězdné flotily a zkušenostem se stane prvním důstojníkem a spolu s kapitánem Janewayovou se s Voyagerem vydávají na dlouhou cestu zpět na Zemi.

Jedním z prvních úkolů je sjednotit obě posádky a pozvednou morálku těch, kteří jsou přesvědčení, že domů už se nedostanou a nebo jsou ochotni pro to udělat až příliš mnoho a jít proti pravidlům a morálním zásadám. Cestou se navíc neustále střetávají s nepřáteli. Zpočátku jde pouze o rasu Kazonů, kteří nejsou příliš technologicky vyvinuti, ale zrádná Seska jim poskytne řadu výhod. Kazony záhy střídá mnohem horší nepřítel znám z epizody Kdo je Q. Kapitán Janewayová dokonce s Borgy naváže mírovou úmluvu, protože do galaxie proudí jednotky biologicky vyspělého druhu 8472 (borgské označení), který likviduje vše živé včetně borgských krychlí. Během krátké doby trvání spojenectví se na palubu Voyageru dostává Sedmá z devíti, původně člověk Annika Hansenová, které kapitán chce následně vrátit její lidství. V téže době posádku opouští Kes, která se původně přidala k Voyageru po smrti Ochránce v prvním dílu.

Při dalších cestách Voyager naráží na různé divy vesmíru Delta kvadrantu, získává nové zkušenosti a podniká první kontakty. Později se občas podaří navázat i spojení se základnou Hvězdné flotily na Zemi, která začíná pracovat na způsobu, jak Voyager i s posádkou dopravit rychle zpět domů, ale především aspoň vychází najevo, že posádka Voyageru není mrtvá.

Příčinou rychlého návratu na Zemi jsou nakonec všudypřítomní Borgové. Kapitán Janewayová se rozhodne použít jejich transwarpové tunely, které spojují různá místa galaxie obdobně jako červí díry. Voyager se tak po zhruba 7 letech vrací se značně obměněnou posádkou, spoustou nových poznatků a informací k Zemi.
Po 15. duben 2013, 12:31:24 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one