Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

RÁDIO FÉNIX - INFO (AKCE 12.5.2011 NA PRIMA COOL - SIMPSONOVI "22 ŘADA")

Simpsonovi.jpg
RÁDIO FÉNIX - INFO (AKCE 12.5.2011 NA PRIMA COOL - SIMPSONOVI "22 ŘADA"BUDE KAŽDY ČTVRTEK 20:30 HOD. NA PRIMA COOL ... DÍLU JSOU 22....

Autor: Matt Groening

Postavy - dabing: Homer Simpson - Dan Castellaneta - Vlastimil Zavřel, Marge Simpsonová - Julie Kavner - Jiří Lábus, Lisa Simpsonová - Yeardley Smith - Helena Štáchová,  Bart Simpson - Nancy Cartwright - Martin Dejdar, Maggie Simpsonová - Nancy Cartwright - Helena Štáchová

O seriálu:

Natvrdlý lenoch Homer, pedantská puťka Marge, drzounský Bart, přechytralá Líza a roztomilá Maggie - to jsou členové rodiny nejslavnějšího a nejpopulárnějšího animovaného seriálu Simpsonovi. Už dvacet let se jich miliony fanoušků na celém světě nemohou nabažit a v pravidelných intervalech nakukují do zákulisí legendárního Springfieldu, aby byli svědky neuvěřitelných dobrodružství bláznivé, ale přesto vlastně normální americké rodinky.

Nejnovější 22. řada Simpsonových měla ve Spojených státech premiéru 26. září 2010 a v době premiérového uvedení této řady na Prima COOL (květen 2011) se stále ještě vysílá. FTV Prima tak dohnala aktuální dění ve Springfieldu! Nejmilovanější americká rodinka nepřestává diváky bavit šílenými dobrodružstvími. Třeba když se Maggie ztratí, Homer se stane špičkovým kadeřníkem nebo pracuje v utajení pro FBI, z hospody U Vočka se stane bar pro gaye a Líza se učí od starého kouzelníka slavný Houdiniho trik.

Ani tato řada nešetří celebritami ve vedlejších rolích. Hned v první epizodě nové série - Muzikálu ze základní - se objeví herci z populárního seriálu Glee. Hlasy a podobu jim propůjčili Lea Michelleová (Rachel), Cory Monteith (Finn) a Amber Rileyová (Mercedes). Zazpívají i hlavní představitelé seriálu Flight of the Conchords a dějem se mihne slavný vědec Stephen Hawking. Líza totiž projeví svou uměleckou duši v hudebním kempu a Šáša Krusty získá Nobelovu cenu míru, tak si ji letí převzít do Osla. Jenže skončí v nizozemském Haagu.

V tradičním speciálním čarodějnickém díle se dočkáme tří krvavých příběhů, které si utahují ze slavných filmů. V prvním je Marge znepokojena vlivem násilných videoher na děti. Ukáže tedy Bartovi s Milhousem staré deskové hry. Satan ale postavy ze všech deskovek oživí jako ve filmu Jumanji a Springfield se promění v jednu velkou hrací plochu. Ve druhém příběhu se Homer a Marge při opakovaných líbánkách plaví na jachtě a vyloví z moře trosečníka Rogera (Hugh Laurie z House). V parafrázi na film Úplné bezvětří začnou mít podezření, že je chce zabít, takže se ho musí zbavit. V poslední části se Lisa zamiluje do nového studenta Edmunda (Daniel Radcliffe z Harryho Pottera) a Milhouse se promění v pudlodlaka. Samozřejmě jde o parodii na Stmívání a konfrontace Homera s Edmundovým otcem Draculou dopadne velmi nečekaně.

V jednom segmentu Vánoční epizody se Simpsonovi změní z animace v loutky a zatančí si se zpěvačkou Kate Perryovou.

Kromě hvězd z Glee, Danela Radcliffa a Hugha Laurieho se v originálním znění objevily i takové celebrity, jako jsou zakladatel Facebooku Mark Zuckenberg, Martha Stewartová, herci Rachel Weizsová, Russell Brand, Ricky Gervais, Jon Hamm, Alyson Hanniganová, Halle Berryová a kouzelník David Copperfield

Zajímavosti:

Simpsonovi jsou nejdéle běžícím americkým animovaným seriálem a v roce 2009 překonali rekord seriálu Gunsmoke, do té doby nejdéle běžící seriálu v hlavním vysílacím čase. Jsou

zapsáni v Guinnessově knize rekordů jako nejdelší sitcom.

Simpsonovi za svou historii posbírali nejvíce televizních cen Emmy pro animovaný seriál.

Drží i Guinnessův rekord za největší počet hvězd ve vedlejších rolích v televizním seriálu.

Časopis Entertainment Weekly vyhlásil Homera Simpsona nejlepší postavou posledních dvaceti let.

Televize FOX objednala i 23. sérii, takže celkový počet epizod překročí 500. Objeví se v nich třeba Jane Lynchová z Glee (Sue Sylvesterová). Zahraje si Roz, Homerovu novou asistentku v nukleární elektrárně, která chce získat jeho místo.

Po tragédii v japonské jaderné elektrárně Fukushima (duben 2011) začalo mnoho televizních stanic cenzurovat epizody Simpsonů, které si z jaderných havárií dělají legraci. Společnost FTV Prima se k takovému kroku nechystá.

Daniel Radcliffe alias Harry Potter si splnil sen hrát v Simpsonech. Tvrdí, že když mu bylo dvanáct nebo třináct, padesát až šedesát procent svých znalostí o světě získal sledováním Simpsonových, takže jsou odpovědní za to, co z něj vyrostlo. Ale stejně jim děkuje.

Postavy:

Homer Jay Simpson je stárnoucí plešatý čtyřicátník, jehož největší láskou je kromě vlastní rodiny pivo Duff, nezdravé jídlo, flákání se a posedávání před televizí. Neustále se snaží přijít na nějaký geniální nápad, díky němuž se stane bohatým a nebude už muset pracovat v místní jaderné elektrárně jako bezpečnostní technik. Nepatří zrovna mezi nejchytřejší, ale to je údajně proto, že má v hlavě zaraženou voskovku.

Margorie Simpsonová alias Marge je domácí puťka na mateřské dovolené, pro kterou je starost o domácnost a rodinu na prvním místě. Je posedlá pořádkem, slušným chování a trpělivě, i když za neustálého mručení, snáší a žehlí všechny průšvihy svého neschopného manžela. Ve svých objemných vlasech již našla kočku Sněhulku, Maggie, sklenici s pěnezmi na vánoční nákupy, šekovou knížku či fotku s Lennym.

Bartholomew Jo-Jo Simpson alias Bart je desetiletý kluk, který miluje legraci při falešných telefonátech, ježdění na skateboardu, sledování pořadu klauna Krustyho a brutálního seriálu Itchy a Scratchy. Nesnáší chození do školy a věčné moralizování a poučování od mladší sestry Lízy.

Líza Marie Simpsonová alias Líza je osmiletá holčička, na svůj věk však až příliš přemoudřelá a s velkými ambicemi. Je vegetariánkou a vyznává buddhismus. Mezi její zájmy patří sledování brutálního pořadu Itchy a Scratchy, hraní na saxofon, jízda na poníkovi. Věří, že se v budoucnosti stane prezidentkou USA.

Margaret Simpsonová alias Maggie je roční miminko, které je závislé na cucání svého dudlíku. Umí řídit auto a hrát perfektně na saxofon.

Út 9. duben 2013, 23:01:33 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one