Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

Svět barevných kostek v Berouně

Svět barevných kostek v Berouně.jpg
Svět barevných kostek to je výstava nejzajímavějších modelů z kostek LEGO, kterou můžete navštívit do května v Muzeu Českého krasu v Berouně.
Malé i velké návštěvníky jistě zaujme výstava výběru nejzajímavějších modelů z kostek známé stavebnice, pocházejících ze sbírek českých, také berounských a slovenských sběratelů Kostky.org. Výstava zaplní všechny výstavní prostory Muzea Českého krasu.

Fandové aut a techniky budou nadšeni rozličnými terénními vozidly, stavebními stroji, obřím parníkem z časů Marka Twaina či bohatým výběrem vláčků i s opavským a berounským nádražím. Příznivce architektury potěší staroměstská radnice i s orlojem či kaple ze Svatého Jana pod Skalou, jejíž předloha je od Berouna jen kousek, nebo ulice z New Yorku roku 1937. Nechybí ani dobrodružné výjevy ze světa pirátů, rytířů nebo vesmírných dobyvatelů, které jsou v kostičkových světech klasikou, k méně obvyklým tématům se řadí třeba pevnost římských legionářů, scény z klasických pohádek nebo nízkoenergetický dům.

Kromě unikátních stavebnic nabízí muzeum i bohatý program pro děti včetně hracích koutků se stavebnicí, legového komiksu, DVD projekcí o vývoji světově známé stavebnice, fotokoutku a soutěží ve stavění kostek.
Ne 9. březen 2014, 23:50:45 CET
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one