Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

Sladký život čokolády - výstava v Žatci

Sladký život čokolády - výstava v Žatci.jpg
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci a Muzeum v Bruntále zvou všechny mlsné jazýčky na výstavu Sladký život čokolády aneb Hořkosladký příběh této neřesti.
Slavnostní vernisáž, na které vystoupí žáci ZUŠ v Žatci, se uskuteční ve čtvrtek 30. ledna 2014 od 17 hodin v prostorách hlavní budovy muzea. Součástí vernisáže bude ochutnávka produktů firmy Nestlé Česko, s.r.o Praha. Pro malé návštěvníky si muzeum připravilo malý dárek, jehož zhotovení finančně podpořili M. Lindner - Zelená drogerie Žatec a Severočeské pískovny a štěrkovny, s. r. o. Roztyly.

Výstava vznikla ve spolupráci s Muzeem v Bruntále, firmou Nestlé Česko a soukromých sběratelů čokoládových obalů. Hlavní součástí expozice budou čokoládové a kakaové obaly cca od 60. let minulého století až do současnosti. Výstava vysvětlí, co je to nápoj bohů, kde se čokoláda vzala, přiblíží pěstování kakaovníku, zpracovávání kakaových bobů a jejich odrůdy, poodhalí rozdíl mezi hořkou, mléčnou a bílou čokoládou. Dotkne se okrajově i největších výrobců čokolády, kteří působili či působí v zahraničí i u nás. Výstava potrvá do 27. dubna 2014.

Doprovodnou akcí k této výstavě bude v únoru přednáška spojená s promítáním a degustací luxusních čokolád, na které se představí firma Chocolaterie Willy a Pauli.
Ne 9. březen 2014, 23:57:51 CET
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one