Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

S medem za medvědem na Konopiště

S medem za medvědem na Konopiště.jpg
Pojďte se s námi seznámit s méďou Jiřím na Konopiště. Než tam ale dorazíte, podívejte se i na nejkrásnější památky v Benešově (od Prahy 35 km, cca 20 minut autem). Po celé cestě na snadné trase budete v herním plánu méďovi sbírat med.
Navštívíte také pivovar, kde zjistíte, jak a z čeho se vaří benešovské pivo. Pro ty nejmenší je tu několik připravených atrakcí. V návaznosti na dané úkoly a rébusy je stezka doporučena pro děti od 6 let. Samozřejmě jej mohou absolvovat i děti mladší, těm však doporučujeme kočárek, kolo nebo odstrkovalo.

Výlet je možný absolvovat s kočárkem, na kole i se psy. Poté projdete starý Karlov, kde uvidíte torzo minoritského kláštera. Z náměstí se potom necháte svézt červeným městským ekovláčkem na nedaleký zámek Konopiště, kde se na vás těší pávy v Růžové zahradě, daňci, jeleni a mufloni v nové lesní oboře, která se rozléhá naproti Staré myslivně. Až tohle všechno zhlédnete a doplníte odpovědi k jednotlivým hádankám a rébusům v herním plánu, můžete si dojít do Turistického informačního centra na hrázi rybníka na Konopišti pro poklad, a to tak trošku „medový“. Po celém městě i na zámku Konopiště je možnost občerstvení. Herní plán bude možné v TIC vyzvednout od června 2013.

Zpátky do Benešova můžete opět využít ekovláček, který vás zaveze až zpět na parkoviště v Táborské ulici v Benešově, kde je uveden START a kde doporučujeme parkovat (zastávka pivovar Ferdinand). Celodenní jízdenka pro okružní jízdu ekovláčkem stojí 20 Kč, děti do 6ti let jezdí ZDARMA. Vláček jezdí v intervalu cca 1,5 hodiny každý den.
8. června 9:00 - 30. dubna 2014 17:00
Místo konání

Turistické informační centrum

Masarykovo náměstí 230
25601 Benešov
Tel.: +420 317 726 004
Tel.: +420 737 205 534
St 5. červen 2013, 15:17:57 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one