Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

Francouzská restaurace v Obecním domě - kulinářský zážitek od mistrů kuchyně

Francouzská restaurace v Obecním domě - kulinářský zážitek od mistrů kuchyně.jpg
Ve Francouzské restauraci Art Nouveau se vrátíte do doby, kdy v Praze vládla secese. Preferují zde slogan Dokonalost na pohled i chuť. Užijte si luxusní restauraci a její skvostný interier v Obecním domě v centru Prahy za příznivější ceny!
Vysoce profesionální tým kuchařů vede uznávaný francouzský šéfkuchař Jacques Auffrays, který získávál zkušenosti v michelinových restauracích v Německu, Velké Británii a Francii. Absolvoval také stáž v jedné z nejlepších světových restauracích "Fat Duck" blízko Londýna. Všichni kuchaři Francouzské restaurace sbírají zkušenosti po celém světě a patří mezi skutečné špičky v oblasti gastronomie a mohou se pochlubit mnohými oceněními.

Francouzská restaurace zaujímá plochu celého severního pravého křídla čelní stěny Obecního domu, který byl postaven za účelem vytvořit důstojný stánek české kultury. Projekt vypracovali architekti Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Obecní dům byl otevřen veřejnosti 5. ledna 1912.

Velká okna prosvětlují prostor Francouzské restaurace slavnostním světlem. Okna jsou původní, jednoduchá se zimními prosklenými zástěnami a mají unikátní řetězový systém vytahování. Stropy a stěny mají bohatou štukovou výzdobu, jsou zde geometrické ornamenty s figurálními dekoracemi, které byly vyobrazeny Františkem Kraumannem a jeho dílnou. Na další výzdobě se podíleli nejvýznamnější čeští umělci, včetně Alfonse Muchy.

Dominantou rozlehlého plochého stropu jsou dvě řady mohutných a velmi kvalitních lustrů s ověsy. Kvalitní pasířské umělecké řemeslo je korunováno hodinami v průchodu do zvýšeného salonku. Postranní pole s průhledy do salonku jsou zdobeny alegorickými obrazy Josefa Weniga. Nábytkové zařízení restaurace je většinou původní, stejně jako obložení stěn, přepážky kójí s čalouněnými sedáky, kryty radiátorů a příborníky.

Francouzská restaurace je typem prestižní výběrové restaurace vysoké kvality ve slohu pražské secese a je vysoce hodnocena mezi odbornou veřejností (Gurmán, Grand Restaurant) pro svou kvalitu kuchyně a neopakovatelnou atmosféru umocněnou jazzovou nebo živou klavírní hudbou.

Francouzská restaurace v Obecním domě v Praze vám nabízí také netradiční způsob zábavy pro vaše malé ratolesti. Proto i vy vezměte své děti a přijďte na Nedělní Jazzový Brunch, který se koná každou první neděli v měsíci a prožijte krásné zážitky se svými dětmi.
Kontakty

Francouzská a Plzeňská restaurace

Náměstí Republiky 5
Obecní dům
110 01 Praha 1
Tel.: +420 222 002 770
St 5. červen 2013, 15:33:34 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one