Česká Republika

Česká Republika

Velká Británie

Velká Británie

Amerika

Amerika

Kanada

Kanada

Rusko

Rusko

Francie

Francie

Den otevřených dveří České národní banky 2013

Den otevřených dveří České národní banky 2013.jpg
Česká národní banka pořádá Den otevřených dveří - veřejnost si bude moci popáté v historii prohlédnout jinak běžně nepřístupné prostory budovy České národní banky v Praze v ulici Na Příkopě.
Den otevřených dveří ČNB je završením akcí, které připomínají výročí 20 let ČNB a samostatné české měny. Podtitul letošního Dne otevřených dveří je - Tady už 20 let chráníme českou korunu. Díky této akci nahlédnete do prostor, které se pro veřejnost otevřou teprve popáté v histori.

Na návštěvníky při Dni otevřených dveří ČNB čekají tři prohlídkové okruhy, vystoupení představitelů ČNB a interaktivní výstava "20 let chráníme českou korunu".

Okruh I. Trasa po hlavní budově: na trase v hlavní budově ČNB bude připraveno devět zastavení, které poskytnou ucelený obrázek o tom, jak se v ČNB chrání česká koruna.

Zlatá cihla
Zlaté mince ČNB - Cyklus Mosty
Dealing
Platební styk
Měnová politika
Finanční stabilita
Bankovní rada
Pracovna guvernéra
Peněžní oběh

Okruh II. Expozice ČNB: prohlídka expozice "Lidé a peníze". Okruh bude věnovaný stálé Expozici ČNB, která je umístěná v původním trezoru a představuje historii vývoje peněz od pazourků k digitálním penězům. V předsálí Expozice si návštěvníci prohlédnou výstavu o uplynulém dvacetiletí centrální banky „20 let ČNB v číslech, aneb počítejte s námi“.

Okruh III. Kongresové centrum: výstava fotografií "20 let ČNB". Třetí okruh povede do Kongresového centra ČNB v budově bývalé Plodinové burzy. Návštěvníci se budou moci zúčastnit přednášek členů bankovní rady ČNB, připravená bude také ukázka výroby bankovek a mincí, workshopy na téma ochrany spotřebitele na finančním trhu a interaktivní výstava „20 let chráníme českou korunu“, na které si každý doslova vlastním tělem vyzkouší práci centrálního bankéře.

Jak se chrání česká koruna - interaktivní výstava
Jak se vyrábí mince - Česká mincovna
Jak se vyrábí bankovky - Státní tiskárna cenin
Vystoupení členů bankovní rady
8. června 9:00 - 8. června 2013 16:00
Místo konání

Česká národní banka

Na Příkopě 28
115 03 Praha 1
Tel.: +420 224 412 626
St 5. červen 2013, 15:13:41 CEST
Michal
Dnes je
 TOPlist
Ulož.to - sdílej snadno data
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one